Halloween nie musi być straszne. Można wykorzystać ten dzień i przygotować mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci, dzięki którym fajnie spędzą czas, a także rozwiną swoje umiejętności manualne i wyobraźnię. Zobacz przygotowane przez nas inspiracje na Halloween.

Zabawa z dynią

Wiele aktywności możecie poświęcić dyni. W końcu jest ona symbolem Halloween. Świetną zabawą będzie jej żłobienie, wycinanie w niej twarzy i zdobienie. Można do tego użyć farb, kolorowy papier, bibułę czy watę i tekturę. Dynię można też wykorzystać do aktywności ruchowych. Dla przykładu można zorganizować konkurs w rzucaniu do wydrążonej dyni piłeczkami pingpongowymi.

Ozdoby na Halloween

Jedną z tradycji jest przystrajanie domu. Spróbuj zachęcić dzieci do wspólnego robienia ozdób. Taka zabawa rozwija kreatywność i uczy nowych umiejętności. Poza tym wiąże się to z dużą dawką śmiechu. Przygotowania dekoracji najlepiej zacząć już kilka dni przed Halloween. Dekoracje możecie zrobić ze wszystkiego – duchy z białych balonów, nietoperze z papieru, pająki z włóczki i starych skarpetek, potwory z kartonu, nawiedzone obrazy z rysunków. Do tworzenia ozdób przydadzą się też zabawki, jak klocki LEGO® czy ciastolina Play-Doh. Można wykorzystać praktycznie wszystko.

Unikalne kostiumy na Halloween

Nie musicie kupować drogich strojów, z których dzieci szybko wyrosną. Polecamy Wam samodzielnie wykonać halloweenowe kostiumy. Wystarczy tylko kilka przedmiotów i wyobraźnia. Na pewno przydadzą się nożyczki, trochę materiału, klej, nici. Maski możecie narysować na kartonie, następnie je pomalować, wyciąć, dołożyć kawałek gumki i gotowe. Potrzebujecie peleryny? Wystarczy kawałek starej zasłony. Hełm superbohatera? Wykorzystaj kask rowerowy i doklej dekoracje z papieru. Duch? Tutaj postaw na klasykę, czyli stare prześcieradło z otworami na oczy. Kapelusz czarodzieja? Karton. I tak dalej – możliwości jest mnóstwo, a z odrobiną wyobraźni uda Wam się odwzorować nawet najbardziej skomplikowane stroje.

Wieczór z grami

Dobry pomysł nie tylko na wieczór strachów to oczywiście planszówki i gry zręcznościowe. Gry dają dużo frajdy, uczą kreatywnego i logicznego myślenia oraz planowania. Na Halloween najlepiej wybrać tytuły z klimatem, jak na przykład Nawiedzony Dwór, gdzie grupa badaczy przez przypadek budzi ducha ukrytego w nawiedzonym dworze. Starszym dzieciom spodoba się Gra Horror w Arkham, kooperacyjna gra o ponurych wydarzeniach i przedwiecznym terrorze. Szczególnie młodsze pociechy będą miały masę radości z Gry Uczę się pokonywać strach.

Sprawdź nasze pozostałe propozycje idealne na Halloween.